Kolektory słoneczne

Nasza firma jest autoryzowanym partnerem firmy WATT w zakresie instalacji kolektorów słonecznych.

Zapewniamy kompleksową obsługę, w tym między innymi dobór odpowiednich urządzeń, montaż, uruchomienie oraz usługi serwisowe. Naszym klientom pomagamy również w przygotowaniu i złożeniu wniosku o uzyskanie dofinansowania unijnego na inwestycję. Kolektory słoneczne WATT znajdujące się w naszej ofercie mają wszystkie certyfikaty i dokumenty, które są niezbędne do uzyskania dotacji.

Coraz większa popularność techniki solarnej wynika nie tylko z troski o środowisko naturalne, ale również dyktowana jest przyszłościowymi zyskami i jednocześnie zmniejszonymi kosztami użytkowania systemów grzewczych wykorzystujących konwencjonalne źródła energii. Systemy solarne bazują na darmowej energii słonecznej – promieniowaniu, które dociera na powierzchnię Ziemi i może być następnie zastosowane jako źródło taniej energii. W polskich warunkach systemy solarne pozwalają na uzyskanie do 60% energii potrzebnej do uzyskania ciepłej wody użytkowej (CWU) – w letnim półroczu 90%, natomiast w zimowym – około 30%, dlatego w Polsce są stosowane jako wsparcie istniejących instalacji grzewczych.

Nowoczesne zestawy solarne są wyposażone w specjalne kolektory słoneczne i zbiorniki wody użytkowej, które nagrzewają ją do pożądanej temperatury, a następnie przechowują do czasu wykorzystania w gospodarstwie domowym. Ich wysoka efektywność sprzyja redukcji kosztów związanych z używaniem tradycyjnych metod podgrzewania wody. Dodatkowo systemy solarne oprócz podgrzewania CWU mogą być zastosowane do podgrzewania wody w basenach oraz jako element instalacji z pompami ciepła dolnego źródła energii. Inwestycja w kolektory słoneczne jest dotowana przez Unię Europejską, dlatego klienci decydujący się na taki wydatek, mogą zmniejszyć ogólne koszty przygotowania instalacji.

icoKatalog Watt.pdf